2016 | 2017 | 2018 | 2019
Porozumienie z dnia 29.12.2003 r. w sprawie programu działań związanych z obsługą Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli
Porozumienie o współpracy w sprawie programu działań związanych z obsługą Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli oraz zwiększającego umiejętności ułatwiające zatrudnienie i utrzymanie pracy - zawarta w dniu 29 grudnia 2003r. pomiędzy: Starostą Powiatu Włocławskiego Panem Piotrem Stannym a Dyrektorem Kujawsko – Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Panem Andrzejem Grossem zwanymi dalej „Stronami Porozumienia”, które realizując procedurę Nr 1 Zespołu Koordynacyjnego i kierując się: postanowieniami porozumienia w sprawie wspólnego programu działań przy realizacji działań związanych z obsługą Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli oraz zwiększającego umiejętności ułatwiające zatrudnienie i utrzymanie pracy zawartego w dniu 15 grudnia 2003 roku pomiędzy Panem Jerzym Hausnerem, Ministrem Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej a Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa reprezentowaną przez Pana Wojciecha Pomajdę, uznając za główne cele przyszłej współpracy:
1. Stworzenie służbie zatrudnienia Powiatu Włocławskiego możliwości zainicjowania programów rynku pracy dla osób bezrobotnych, w tym szczególnie ludzi młodych, podnoszących kwalifikacje oraz tworzących perspektywę zatrudnienia,
2. Przygotowanie Kujawsko – Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do wypełniania zadań związanych z obsługą Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli, postanawiają przyjąć wspólny program działań, składający się z trzech etapów realizacyjnych:
1. ETAP I, rekrutacyjno – szkoleniowy, przygotowujący wytypowaną przez Powiatowy Urząd Pracy grupę osób bezrobotnych do wykonywania zadań związanych z obsługą Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli,
2. ETAP II, zatrudnieniowy, polegający na skierowaniu przez Powiatowy Urząd Pracy i okresowym zatrudnieniu przez Oddział Regionalny Agencji osób, które uzyskały pozytywny wynik z egzaminów kończących szkolenia zorganizowane przez Agencję,
3. ETAP III, dodatkowych szkoleń z Planu Rozwoju Obszaru Wiejskich oraz doradztwa w zakresie wypełniania wniosków o płatności obszarowe, dzięki którym osoby zatrudnione przy realizacji zadań w drugim etapie uzyskują dodatkowe, wyższe kwalifikacje zwiększające ich szanse w przyszłości na stałe zatrudnienie i utrzymanie miejsc pracy.
§ 1.
1. Wspólny program działań realizowany przez Strony Porozumienia będzie obejmował liczbę 46 osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, zgodnie z zapotrzebowaniem ilościowym zgłoszonym przez Oddział Regionalny Agencji.
2. Osoby, wytypowane przez Powiatowy Urząd Pracy do szkoleń z etapu I, realizowanych przez Agencję, muszą spełniać następujące kryteria:
1/ poziom wykształcenia minimum średnie,
2/ podstawowa znajomość obsługi komputera,
3/ komunikatywność, kultura osobista,
4/ oświadczenie o niekaralności.
3. Do szkoleń z etapu I, organizowanych przez Agencję, mogą przystąpić tylko te osoby wytypowane przez Powiatowy Urząd Pracy, które przeszły pozytywnie, dokonaną przez Agencję, selekcję ze znajomości obsługi komputera.
4. Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji podpisze umowy przedwstępne z osobami przystępującymi do szkoleń z etapu I ( wzór umowy przedwstępnej w załączeniu), po uprzednio dokonanej selekcji, o której mowa w ust. 3.
5. Umowa przedwstępna, o której mowa w ust. 4 stanowi gwarancję zatrudnienia w Kujawsko- Pomorskim Oddziale Regionalnym Agencji, o ile kandydat zaliczył z wynikiem pozytywnym wszystkie egzaminy kończące szkolenia z etapu I.
§ 2.
Strony porozumienia przyjmują następujący podział obowiązków przy realizacji wspólnego programu działań:
1. Starosta Powiatu zobowiązuje się do:
1/ upoważnienie Kierownika Powiatowego Urzędu Pracy do przeprowadzenia działań rekrutujących osób bezrobotnych zgodnie z zapotrzebowaniem Oddziału Regionalnego Agencji i wymogami kwalifikacyjnymi określonymi w § 1 ust. 2.
2/ zagwarantowania w planach wydatków Funduszu Pracy na 2004 rok kwot środków finansowych, jakie Starosta Powiatu otrzymuje w wyniku decyzji algorytmicznych podziału Funduszu Pracy przez głównego oraz ewentualnego wystąpienia o dofinansowanie zainicjowanych programów rynku pracy z Rezerw Funduszy Pracy, będącej w gestii Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.
3/ upoważnienie Kierownika Powiatowego Urzędu Pracy w przypadku wycofania się uczestnika z programu lub nie zaliczenia przez niego obowiązujących testów, do natychmiastowego skierowania innej osoby bezrobotnej na jego miejsce, spełniającej kryteria kwalifikacyjne.
2. Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji zobowiązuje się do:
1/ podpisania z kandydatami umów przedwstępnych, zgodnie z § 1 ust.4,
2/ przeszkolenia przez Agencję kandydatów do pracy, pozyskanych przez Powiatowy Urząd Pracy,
3/ przygotowania w Włocławskim Biurze Powiatowym 46 stanowisk pracy w okresie od 1 kwietnia do 31 lipca 2004r.
4/ zatrudnienia na czas określony w Kujawsko – Pomorskim Oddziale Regionalnym w Włocławskim Biurze Powiatowym, w okresie od 1 kwietnia do 31 lipca 2004 roku osób, które z wynikiem pozytywnym zaliczały wszystkie szkolenia z etapu I,
5/ potwierdzenie najpóźniej do 30 marca 2004r. Powiatowemu Urzędowi Pracy gotowości rozpoczęcia zatrudnienia osób bezrobotnych, którzy zdali egzamin kończący szkolenia z wynikiem pozytywnym. Formą potwierdzenia będzie kopia umowy o pracę na czas określony,
6/ uzyskanie zwrotu szkolenia od osób, które z przyczyn leżących po ich stronie nie zawarły umowy o pracę na czas określony.
§ 3.
Osoby zatrudnione w Oddziale Regionalnym, dla których miejscem pracy jest Włocławskie Biuro Powiatowe będą wykonywały zadania związane z:
1/ obsługą kancelaryjną obiegu dokumentacji,
2/ obsługą komputerowych baz danych ZSZiK.
§ 4.
Strony Porozumienia zapewniają bieżącą wymianę informacji o działaniach związanych z realizacją porozumienia oraz sporządzoną dla Zespołu Koordynacyjnego do dnia 5 każdego miesiąca informację o jego przebiegu.
§ 5.
Porozumienie zawarte jest na czas realizacji wymienionych w nim zadań, przy czym wygasa po przedstawieniu końcowych efektów jego realizacji Zespołowi Koordynacyjnemu, nie później jednak niż po upływie 30 dni od daty zakończenia trzeciego etapu realizacji wspólnego programu działań.
§ 6.
W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości w interpretacji postanowień niniejszego porozumienia, upoważniony do ich wyjaśnienia jest wyłącznie Zespół Koordynacyjny.
§ 7.
1. Porozumienie zostało sporządzone w czterech jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron oraz po 2 egzemplarzach dla Zespołu Koordynacyjnego.
2. Wszystkie zmiany treści porozumienia wymagają zgody Zespołu Koordynacyjnego i mogą być wykonywane tylko w formie pisemnej.
Wytworzył: Staroasta Włocławski (29 grudnia 2003)
Opublikował: Bogdan Nowicki (18 maja 2004, 15:22:39)
Ostatnia zmiana: Marcin Pruchniak (18 stycznia 2005, 09:45:15)
Zmieniono: przeniesiono do katalogu 2003
rejestr zmian tej informacji »
Liczba odsłon: 1510