Protokół nr 18/2005

 

Protokół nr 18 / 2005
 
Z posiedzenia Rady Społecznej przy SPZPS we Włocławku , które odbyło się dnia 15.09.2005 r. we Włocławku przy ul. Wyszyńskiego 21 / świetlica Oddziału Dziennego Psychiatrycznego budynek „ D” /.
 
Proponowany porządek obrad :
 
1. Otwarcie posiedzenia Rady Społecznej.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4.  Przyjęcie protokołu nr 17 / 2005 z posiedzenia Rady Społecznej z dnia 09.08.2005 r.
5. Rozpatrzenie sprawozdania Dyrektora SPZPS we Włocławku z działalności pomiędzy posiedzeniami  Rady Społecznej.
6. Rozpatrzenie informacji Dyrektora SPZPS we Włocławku na temat działalności jednostki za I półrocze 2005 r.
7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania finansowego i analizy finansowej Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku za I półrocze 2005 r. – podjęcie uchwały.
8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej bilansu za rok 2004 Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku , po jego zbadaniu przez biegłego rewidenta – podjęcie uchwały.
9.Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przeznaczenia dotacji na zakup aparatury medycznej dla Pracowni RTG – podjęcie uchwały.
10.Uzyskanie opinii Rady Społecznejw sprawie zatrudnienia na stanowisko zastępcy dyrektora Pani Anny Dębickiej – uchwała Rady Społecznej.
11.Wyrażenie opinii w przedmiocie zaciągnięcia przez Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych we Włocławku pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego na zobowiązania z tytułu roszczeń pracowników wynikających z art. 4 „a” ustawy z dnia 16 grudnia 1994 r. o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń u przedsiębiorców oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 1995r. Nr1, poz. 2 z późn.zm.)- uchwała Rady Społecznej.
12. Sprawy różne.
13. Wolne wnioski i zapytania.
14. Zakończenie obrad.
 
Ad.1.
Przewodniczący Rady Społecznej SPZPS Pan Piotr Stanny powitał wszystkich członków Rady Społecznej zebranych na obecnym posiedzeniu, zaproszonych gości –  Panią Skarbnik Powiatu – Barbarę Kubiak . SPZPS na Radzie Społecznej reprezentują Dyrektor Krzysztof Szczepański i Pani Barbara Wiankowska – p.o. Główna Księgowa oraz Julian Bieniek – Radca Prawny Zespołu.
 
Ad.2.
Stwierdzenie quorum. Na dziewięciu członków Rady Społecznej na obrady przybyło pięć osób , co stanowi quorum.
 
 
 
 
Ad.3.
Pan Przewodniczący zapytał , czy są uwagi lub propozycje do proponowanego porządku obrad. Nie było głosów za zmianami porządku obrad.
 
Członkowie Rady Społecznej w wyniku głosowania przyjęli jednogłośnie porządek obrad.
 
Ad.4.
Pan Przewodniczący zapytał , czy członkowie Rady Społecznej zapoznali się z Protokołem nr 17 , a następnie zarządził głosowanie kto jest za jego przyjęciem.
 
Członkowie Rady Społecznej w wyniku głosowania przyjęli jednogłośnie  Protokół nr 17.
 
Ad.5.
Pan Piotr Stanny Przewodniczący Rady Społecznej dokonał wprowadzenia do pkt.5 porządku obrad i poprosił Pana Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku o przedstawienie krótkiego sprawozdania z działalności pomiędzy posiedzeniami Rady Społecznej.
 
Pan Dyrektor Krzysztof Szczepański :
Czas pomiędzy naszymi spotkaniami to przede wszystkim okres wykorzystywania przez pracowników urlopów, co jednak nie zakłóciło bieżącej działalności jednostki. Kontrakty były realizowane bez zarzutów , a limity wykonywane ponad wyznaczoną wartość. Najważniejsze prace administracyjne były związane ze złożeniem programu restrukturyzacyjnego u Wojewody Kujawsko – Pomorskiego w celu otrzymania opinii. Ten program został złożony w ustawowym terminie i otrzymaliśmy już decyzję o wszczęciu postępowania restrukturyzacyjnego . Kolejnym krokiem , który mogliśmy zrobić po otrzymaniu decyzji Wojewody to złożenie wniosku do Banku Gospodarki Krajowej o pożyczkę ze środków Skarbu Państwa na finansowanie programu restrukturyzacyjnego. Taki wniosek został złożony na sumę 1mln 700 tys. Dokumenty zostały przyjęte i teraz czekamy ustawowe 30 dni na otrzymanie  decyzji o udzieleniu kredytu, bądź nie  . Jeśli wszystko się potoczy pozytywnie to należy spodziewać się pierwszej transzy pożyczki po 20 października tego roku, a następne w grudniu 2005 r. i ostatnia po 20 stycznia 2006 roku.  Kwota ta nie zabezpieczy wszystkich roszczeń , ale pozwoli skończyć z zajęciami komorniczymi. Nadal również trwają prace nad poszukiwaniem możliwości pozyskania dodatkowego kredytu , który pozwoliłby na pokrycie zaszłości płacowych pracowników z lat ubiegłych. Poza tym żadnych zakłóceń w funkcjonowaniu nie zgłoszono mi , poza małymi problemami z Przychodnią Terapii Uzależnienia i Współuzaleznienia, ale te kłopoty są przez nas porządkowane. Należy wspomnieć ,że dużo pracy wykonał dział księgowości przygotowując dokumenty dla Biegłego Rewidenta, by otrzymać opinię z badania bilansu. Udało się temat zamknąć i opinia została nam przekazana.
 
Pan Przewodniczący :
Dziękuję i otwieram dyskusję.
 
Pan Ryszard Machnowski :
Czy po wszczęciu postępowania restrukturyzacyjnego trwają postępowania komornicze ?
 
Pan Dyrektor Krzysztof Szczepański :
Po wszczęciu postępowania restrukturyzacyjnego podlegają zawieszeniu tylko postępowania publicznoprawne , a niestety cywilnoprawne jakimi są roszczenia pracownicze nie.
Pan Przewodniczący :
Dziękuję za  odpowiedzi. Chciałbym zapytać czy są jeszcze pytania do omawianego materiału?  W związku z tym, że nie ma więcej pytań do Pana Dyrektora, dotyczących sprawozdania z działalności pomiędzy posiedzeniami Rady Społecznej, chciałbym zapytać członków Rady Społecznej – Kto z Państwa jest za rozpatrzeniem sprawozdania Pana Dyrektora z działalności pomiędzy posiedzeniami Rady Społecznej – proszę o przegłosowanie ?
 
Członkowie Rady Społecznej w wyniku głosowania przyjęli jednogłośnie sprawozdanie Dyrektora SPZPS we Włocławku z działalności pomiędzy Radami Społecznymi .
 
Ad.6.
Pan Przewodniczący :
Proponuję przejść do punktu 6 porządku obrad o brzmieniu – rozpatrzenie informacji Dyrektora SPZPS we Włocławku na temat działalności jednostki za I półrocze 2005 r. Proponuję Panie Dyrektorze ,aby odniósł się pokrótce do tej informacji .
 
Pan Dyrektor Krzysztof Szczepański :
Pierwsze półrocze tego roku nie było w jednostce spokojne. Spokój był w głównej mierze zakłócany przez Związki Zawodowe , które były bardzo roszczeniowe. Jednak sytuacja się ustabilizowała. Pracownicy przestali obawiać się likwidacji zakładu , pracują spokojniej co nie ukrywam poprawia efekty pracy. Najważniejszym problemem pierwszego półrocza dla Zespołu był problem „ustawy 203” i wszystkiego z nią związanego. Pomogła nam ustawa o pomocy publicznej zakładów opieki zdrowotnej. Wypowiedzieliśmy pracownikom skutki narastania tejże ustawy. Od 01września za funkcjonował również  system monitoringu poradni. System ten ma na celu kontrolę kosztów i przychodów. Jak Państwu wiadomo poszukiwana była przez nas główna księgowa. Sprawa ta oddaliła się w sytuacji nie otrzymania raportu z badania bilansu za rok 2004 . Nikt nie chciał podjąć się objęcia tego stanowiska bez konkretnego zakończenia spraw finansowych dotyczących roku ubiegłego. Jednak obecnie mogę powiedzieć ,że od 01 października pozyskaliśmy już osobę na to stanowisko. Przygotowujemy się również do kontraktowania usług medycznych na rok 2006. Myślimy ,że oferta Narodowego Funduszu Zdrowia ukarze się za 2-3 tygodnie, środki przeznaczone na świadczenia nie będą mniejsze to pewnik. Planujemy otworzyć dwie , a może trzy nowe przychodnie , oczywiście po uzyskaniu zgody członków Rady Społecznej. Będziemy starać się o wyższy pułap wartościowy naszych kontraktów, w niektórych naszych przychodniach/poradniach limity są w znacznym stopniu po przekraczane , a kolejka oczekujących sięga grudnia tego roku. Świadczy to o tym ,że niektóre poradnie cieszą się dużym zainteresowaniem. 
 
Pan Przewodniczący :
Dziękuję i otwieram dyskusję.
 
Pani Barbara Kubiak – Skarbnik Powiatu Włocławskiego :
Gdyby nie sprzedaż budynku przy ulicy Okrzei to wynik finansowy na koniec pierwszego półrocza byłby ujemny, a to nie jest zbyt optymistyczne.
 
Pan Stanisław Sadowski :
Uważam ,że zakład wychodzi na prostą . Robiliśmy wszystko ,żeby zakład nie upadł i nie przekształcił się . Staraliśmy się ,żeby zostały utrzymane miejsca pracy i w pewien sposób udało się to nam .
 
Pan Dyrektor Krzysztof Szczepański :
Na dzień dzisiejszy zakład nie posiada żadnych obciążeń kredytowych.
 
Pan Przewodniczący :
Dziękuję za  wypowiedzi. Chciałbym zapytać czy są jeszcze pytania do omawianego materiału?  W związku z tym, że nie ma więcej pytań do Pana Dyrektora, dotyczących informacji Dyrektora SPZPS we Włocławku na temat działalności jednostki za I półrocze 2005 rok, chciałbym zapytać członków Rady Społecznej – Kto z Państwa jest za rozpatrzeniem tejże informacji – proszę o przegłosowanie ?
 
Członkowie Rady Społecznej w wyniku głosowania przyjęli jednogłośnie informację Dyrektora SPZPS we Włocławku na temat działalności jednostki za I półrocze 2005 roku .
 
Ad.7.
Pan Przewodniczący :
Proponuję przejść do punktu 7 porządku obrad w brzmieniu – rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania finansowego i analizy finansowej Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku za I półrocze 2005 r. wraz z podjęciem stosownej  uchwały . W materiałach otrzymaliście Państwo projekt uchwały wraz z uzasadnieniem i materiałami dotyczącymi tegoż sprawozdania. Bardzo proszę o wprowadzenie do tej tematyki.
 
Pani Barbara Wiankowska – p.o. Główna Księgowa :
Omówiła sprawozdanie o przychodach i kosztach jednostki oraz wyniku finansowym w pierwszym kwartale 2005 r. Nadmieniła również ,że nie przewiduje żadnych zdarzeń co do zwiększenia kosztów i przez to podwyższenie straty .W dalszej części swojej wypowiedzi przedstawiła fakt największego nieopłaconego zobowiązania przez jednostkę , czyli zobowiązania w stosunku do ZUS-u oraz z zaszłości zobowiązania wobec hurtowni farmaceutycznej Prosper , z którą planuje się zawarcie porozumienia.
 
Pan Przewodniczący :
Dziękuję i otwieram dyskusję.
 
Pan Ryszard Machnowski :
Strata nie może być pokryta kapitałem własnym i w związku z tym moje pytanie – jeżeli na kapitał własny ma wpływ wartość majątku w tym ewentualnie jego przeszacowanie , czy nie warto dokonać przeksięgowania tych wartości przeszacowanych , co może wpłynąć na rachunek zysków i strat ?
 
Pani Barbara Wiankowska – p.o. Główna Księgowa :
Nie mamy pozwolenia ustawowego na przeszacowanie majątku.
 
Pan Stanisław Sadowski :
Komornik z konta zakładu ściągnął 230 tys. zł. i z tego 38 tys.koszty komornicze ?
 
Pan Juliusz Bieniek - Radca Prawny SPZPS:
Komornik pobiera minimum kosztów. Posiadamy ponadto z nim układ taki ,że zabiera on tylko pewną część pieniędzy i otrzymaliśmy z jego strony takie przyrzeczenie ,że w przypadku kiedy otrzymamy środki na „203”  i wypłacimy te roszczenia pracownikom to on pobierze sobie koszty , ponieważ to nakazuje mu ustawa , ale zmniejszy je poniżej  15 %. Chciałbym wspomnieć ,że każdy komornik , który stosuje koszty komornicze poniżej 15 % może mieć wszczęte postępowanie dyscyplinarne .
 
Pan Dyrektor Krzysztof Szczepański :
Nie chciałbym stworzyć złej atmosfery wokół komornika, tylko chciałbym uświadomić wszystkim jak lekkomyślnie postąpili pracownicy zwracając się do komornika . Przecież te koszty musimy sami wypracować.
 
Pani Barbara Kubiak – Skarbnik Powiatu Włocławskiego :
Chciałabym zwrócić Państwa uwagę  ,że analizując materiały należy zauważyć taki fakt ,że  zobowiązania jednostki w dniu 01.01.05 r stanowiły kwotę 6.600.646,44 , a na 30.06.05 r. – 5.748.827,42 , czyli jak widać maleją , czyli można powiedzieć ,że to idzie w dobrym kierunku. Myślę ,że środki , którymi dysponuje jednostka  są lepiej zarządzane.
 
Pan Przewodniczący :
Chciałbym zapytać czy są jeszcze pytania do omawianego materiału ? W związku z tym, że nie ma więcej głosów w dyskusji, proponuję przejść do procedury głosowania. Chciałbym zapytać członków Rady Społecznej – Kto z Państwa jest za przyjęciem uchwały nr 128/2005 Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Przychodni Specjalistycznych we Włocławku w sprawie przyjęcia sprawozdania finansowego i analizy finansowej  Samodzielnego Publicznego Zespołu Specjalistycznych we Włocławku za I półrocze 2005 r.– proszę o przegłosowanie .
 
Członkowie Rady Społecznej w wyniku głosowania przyjęli jednogłośnie uchwałę nr 128/2005 Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Przychodni Specjalistycznych we Włocławku w sprawie przyjęcia sprawozdania finansowego i analizy finansowej  Samodzielnego Publicznego Zespołu Specjalistycznych we Włocławku za I półrocze 2005 r .
 
Ad.8.
Pan Przewodniczący zaproponował przejście do punktu 8 porządku obrad w brzmieniu – Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej bilansu za rok 2004 Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku , po jego zbadaniu przez biegłego rewidenta wraz z podjęciem stosownej uchwały. W materiałach otrzymaliśmy projekt uchwały wraz z uzasadnieniem i załącznikiem w postaci „Raportu z badania sprawozdania finansowego za rok 2004”. Po części Pan Dyrektor już ten punkt omówił, ale bardzo proszę o głębszą analizę .
 
Pan Dyrektor Krzysztof Szczepański :
Do analizy tego dokumentu przygotowała się moja zastępczyni – Pani Anna Dębicka , która dzisiaj po raz pierwszy bierze udział w posiedzeniu Rady Społecznej.
 
Pani Anna Dębicka – zastępca dyrektora SPZPS :
Dokument jest tak obszerny ,że nie ma takiej możliwości ,aby go prezentować w całości . W materiałach na dzisiejsze posiedzenie otrzymaliście Państwo właśnie ten raport z badania bilansu i mieliście Państwo możliwość zapoznania się z nim . Dokument powstał na skutek kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu , która to zaleciła przeprowadzenie takiego badania . Najważniejszym elementem tej opinii jest sprawdzenie poprawności stosowanych przez jednostkę zasad polityki rachunkowości , sprawdzenie w przeważającej mierze w sposób wyrywkowy dowodów i zapisów księgowych , z których wynikają zapisy w tymże sprawozdaniu  oraz całościową ocenę sprawozdania finansowego . Takie badanie zakończyło się wydaniem tej opinii , które jest wstępem do dokumentu . Najważniejszym stwierdzeniami wynikającymi z tego dokumentu jest to, że przedstawione sprawozdanie finansowe było wykonane rzeczowo i rzetelnie. Ocena jest taka jaka jest , ponieważ sytuacja finansowa jednostki tak właśnie wyglądała w roku 2004 . Policzone są tu wszystkie wskaźniki , które w sposób jednoznaczny mówią o tej właśnie sytuacji. Bardzo ważne jest końcowe stwierdzenie o nie zgłoszeniu zastrzeżeń do prawidłowości i rzetelności zbadanego sprawozdania finansowego, ale zwraca się jednocześnie uwagę na wartość ujemną kapitału własnego jednostki , przy zobowiązaniach przekraczających wartość księgową aktywów. Brak płynności finansowej oraz brak możliwości pokrycia strat bilansowych we własnym zakresie , mogą wpłynąć negatywnie na kondycję niezakłóconej działalności przez jednostkę w przyszłości . Mówiliśmy już dzisiaj o sytuacji za pierwsze półrocze br. i widać jasno ,że ta sytuacja się zmienia. Ważne jest to ,że ten dokument posiadamy . Wiemy jak sytuacja wyglądała w roku 2004 i możemy jasno i rzetelnie odpowiadać za sytuacje , która następuje w miesiącach po zakończeniu tego badania, ponieważ dokument jest sporządzony przez niezależne biuro biegłych rewidentów .
 
Pan Przewodniczący :
Dziękuję i otwieram dyskusję. W związku z tym, że nie ma głosów w dyskusji, proponuję przejść do procedury głosowania. Chciałbym zapytać członków Rady Społecznej – Kto z Państwa jest za przyjęciem uchwały nr 129/2005 Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Przychodni Specjalistycznych we Włocławku w sprawie wyrażenia  opinii dotyczącej bilansu za rok 2004 Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku.– proszę o przegłosowanie .
 
Członkowie Rady Społecznej w wyniku głosowania przyjęli jednogłośnie uchwałę nr 129/2005 Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Przychodni Specjalistycznych we Włocławku w sprawie wyrażenia  opinii dotyczącej bilansu za rok 2004 Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku.
 
Ad.9.
Pan Przewodniczący zaproponował przejście do punktu 9 porządku obrad w brzmieniu –Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przeznaczenia dotacji na zakup aparatury medycznej dla Pracowni RTG wraz z podjęciem stosownej uchwały.
 
Pan Dyrektor Krzysztof Szczepański :
Przedstawił potrzebę zakupu sprzętu do Pracowni RTG w związku z wymogami jakie nakłada na jednostkę Narodowy Fundusz Zdrowia chcąc podpisać kontrakt na programy profilaktyczne a w szczególności na program wykrywania raka piersi metodą mammograficzną . Określił ,że powyższa inwestycja powinna się spłacić po pół roku.
 
Pan Przewodniczący :
Przywołując uchwałę Rady Powiatu z dnia 27.06.2002 r. Nr XXXVIII / 341 / 02 oraz § 13 ust 2 lit „c” Statutu SPZPS potwierdził konieczność poddania pod głosowanie stosownej uchwały dotyczącej przeznaczenia dotacji na zakup aparatury medycznej dla Pracowni RTG oraz otworzył dyskusję w tej sprawie.
 
 
 
Pani Barbara Kubiak – Skarbnik Powiatu Włocławskiego :
Myślę ,że w tej uchwale chodzi o zaopiniowanie zakupu sprzętu , a nie wykorzystania dotacji , której w finansach Powiatu jeszcze nie ma.
 
Pan Juliusz Bieniek - Radca Prawny SPZPS:
Obierając prawidłową ścieżkę legislacyjną , a to taką ,że na skutek pozytywnie zaopiniowanej uchwały a więc dotacji przyszłej Dyrektor SPZPS wystąpi z wnioskiem o podjęcie stosownej uchwały przez Zarząd Powiatu w przedmiocie zmiany budżetu na rok 2005 i jej pozytywnym przyjęciu następnie Rada Powiatu dokona zmiany tegoż budżetu z przeznaczeniem na zakup tego sprzętu. Nic się nie stanie jeśli ta uchwała tak podjęta nie wywoła w ostateczności takiego skutku , pozostaje bowiem tylko uchwałą nie wykonaną .
 
Pani Barbara Kubiak – Skarbnik Powiatu Włocławskiego :
Nie zgadzam się tu z Panem Mecenasem , ponieważ członkami Rady Społecznej są przedstawiciele władz Powiatu i opiniując dotację na posiedzeniu Rady Społecznej jak gdyby opiniują dotację ,której faktycznie nie ma. Nikt nie neguje potrzeby zakupu sprzętu co powinno być przyjęte stosowną uchwałą i co się z tym wiąże w dalszej drodze Pan Dyrektor wystąpi z wnioskiem do Zarządu Powiatu o udzielenie dotacji na zakup właśnie tego sprzętu .
 
Pan Przewodniczący :
Zaproponował zmianę brzmienia treści uchwały z „...dotyczącej przeznaczenia dotacji na zakup aparatury medycznej dla Pracowni RTG” na „ w sprawie zakupu  aparatury medycznej dla Pracowni RTG”.
 
Pan Juliusz Bieniek - Radca Prawny SPZPS:
Potwierdził ,że skutek prawny będzie ten sam.
 
Pan Mirosław Orliński :
Uważam, że cel i zasadność ekonomiczna jest bardzo trafna. 
 
Pan Przewodniczący :
Chciałbym zapytać czy są jeszcze pytania bądź uwagi do omawianego materiału ? W związku z tym, że nie ma więcej głosów w dyskusji, proponuję przejść do procedury głosowania. Chciałbym zapytać członków Rady Społecznej – Kto z Państwa jest za przyjęciem uchwały nr 130/2005 Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Przychodni Specjalistycznych we Włocławku w sprawie zakupu aparatury medycznej dla Pracowni RTGz uwzględnieniem zmian – proszę o przegłosowanie .
 
Członkowie Rady Społecznej w wyniku głosowania przyjęli jednogłośnie uchwałę nr 130/2005 Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Przychodni Specjalistycznych we Włocławku w sprawie zakupu aparatury medycznej dla Pracowni RTG z uwzględnieniem zmian.
 
Ad.10.
Pan Przewodniczący zaproponował przejście do punktu 10 porządku obrad w brzmieniu –Uzyskanie opinii Rady Społecznej w sprawie zatrudnienia na stanowisko zastępcy dyrektora Pani Anny Dębickiej wraz z podjęciem stosownej uchwały.
 
 
 
Pan Dyrektor Krzysztof Szczepański :
Określił podstawę zatrudnienia zastępcy dyrektora SPZPS. Przywołał nowy  Statut SPZPS , który został przyjęty w lutym 2005 r i na jego mocy wprowadzono to stanowisko. Nadmienił, również o przedłużającej się  procedurze rejestracji Statutu w Krajowym Rejestrze Sądu co spowodowało możliwość poddania pod obrady Rady Społecznej stosownej uchwały dopiero w takim terminie. Uzasadnił  potrzebę i złożoność zagadnień ekonomicznych , organizacyjnych , z jakimi boryka się obecnie jednostka i celowość zatrudnienia na  tym stanowisku Pani Anny Dębickiej, której praca i zaangażowanie przyczyniła się między innymi do poddania jednostki postanowieniom ustawy  z 15 kwietnia 2005 r. o pomocy publicznej i restrukturyzacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej.
 
Pan Przewodniczący :
Dziękuję i otwieram dyskusję. W związku z tym, że nie ma głosów w dyskusji, proponuję przejść do procedury głosowania. Chciałbym zapytać członków Rady Społecznej – Kto z Państwa jest za przyjęciem uchwały nr 131/2005 Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Przychodni Specjalistycznych we Włocławku w sprawie wyrażenia  opinii o zatrudnieniu zastępcy Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku -  proszę o przegłosowanie .
 
Członkowie Rady Społecznej w wyniku głosowania przyjęli jednogłośnie uchwałę nr 131/2005 Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Przychodni Specjalistycznych we Włocławku w sprawie wyrażenia opinii o zatrudnieniu zastępcy Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku.
 
Ad.11.
Pan Przewodniczący zaproponował przejście do punktu 11 porządku obrad w brzmieniu – Wyrażenie opinii w przedmiocie zaciągnięcia przez Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych we Włocławku pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego na zobowiązania z tytułu roszczeń pracowników wynikających z art. 4 „a” ustawy z dnia 16 grudnia 1994 r. o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń u przedsiębiorców oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 1995 r. nr 1, poz.2 z późn. zm. ) wraz z podjęciem stosownej uchwały. Ten projekt uchwały wraz z uzasadnieniem otrzymaliśmy w stosownym trybie i czasie . Uchwała dotyczy wyrażenia opinii, czyli zaciągnięcie pożyczki (kredytu) jest czynnością prawną, w przedmiocie której musi się wypowiedzieć Rada Społeczna działająca przy SPZPS we Włocławku  zgodnie z art. 46 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej oraz § 13 Statutu SPZPS. Rozumiemy ,że jest to decyzja niezbędna i konieczna. Otwieram dyskusję w przedmiotowej sprawie.
 
Pani Barbara Kubiak – Skarbnik Powiatu Włocławskiego :
Mam pytanie – czy w projekcie uchwały nie powinna być podana kwota zaciąganego kredytu ?
 
Pan Juliusz Bieniek - Radca Prawny SPZPS:
Nie ma przeszkód prawnych ,aby tak to było podane , ponieważ art. 35 ust. 5 ustawy z 15 kwietnia 2005 r. w sposób nie budzący wątpliwości określa co do grosza tę kwotę.
 
Pan Przewodniczący :
Chciałbym zapytać czy są jeszcze pytania bądź uwagi do omawianego materiału ? W związku z tym, że nie ma więcej głosów w dyskusji, proponuję przejść do procedury głosowania. Chciałbym zapytać członków Rady Społecznej – Kto z Państwa jest za przyjęciem uchwały nr 132/2005 Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Przychodni Specjalistycznych we Włocławku w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej zaciągnięcia przez Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego - proszę o przegłosowanie .
 
Członkowie Rady Społecznej w wyniku głosowania przyjęli jednogłośnie uchwałę nr 132/2005 Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Przychodni Specjalistycznych we Włocławku w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej zaciągnięcia przez Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego.
 
 
Ad. 12.
Sprawy różne zawarte w protokole.
 
Ad.13.
Wolne wnioski i zapytania zawarte w protokole.
 
Ad. 14.
Na tym posiedzenie Rady Społecznej zakończono.  
 
 


 
 


Wytworzył: Elżbieta Szczepańska (15 września 2005)
Opublikował: Zbigniew Dankowski (26 stycznia 2006, 22:12:35)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 920

wersja do zapisu wersja do druku

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij