2016 | 2017 | 2018 | 2019
Zarządzenie nr 54/05 Starosty Włocławskiego z dnia 17.11.2005 r. w sprawie organizowania i funkcjonowania stałych dyżurów oraz powołania punktu kontaktowego w Starostwie Powiatowym we Włocławku oraz w jednostkach organizacyjnych Powiatu Włocław
Zarządzenie nr 54/05 Starosty Włocławskiego z dnia 17 listopada 2005r. w sprawie organizowania i funkcjonowania stałych dyżurów oraz powołania punktu kontaktowego w Starostwie Powiatowym we Włocławku oraz w jednostkach organizacyjnych Powiatu Włocławskiego.
Na podstawie § 5 pkt 1 Zarządzenia Nr 13/05 Wojewody Kujawsko- Pomorskiego z dnia 26 stycznia 2005 roku w sprawie utworzenia systemu stałych dyżurów na terenie województwa kujawsko- pomorskiego oraz § 61 ust. 5 Statutu Powiatu Włocławskiego (Dz.Urzęd. Woj. Kuj. -Pom. z 2002 roku, Nr 31, poz. 584 z późń. zm.) zarządza się, co następuje:
§ 1. 1. Stałe dyżury na terenie Powiatu Włocławskiego organizuje się w celu:
1) zapewnienia ciągłości przekazywania decyzji organów uprawnionych do uruchomienia zadań ujętych w Planie Reagowania Obronnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego;
2) zachowania ciągłości procesu kierowania i koordynowania przez Starostę Włocławskiego działaniami związanymi z realizacją zadań dotyczących osiągania wyższych stanów gotowości obronnej państwa w Starostwie Powiatowym we Włocławku oraz w wytypowanych jednostkach organizacyjnych powiatu.
2. Zadania wykonywane w ramach stałych dyżurów określa rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 września 2004r. w sprawie gotowości obronnej państwa ( Dz.U. Nr 219, poz. 2218 ).
§ 2. Użyte w zarządzeniu określenia oznaczają:
1) stały dyżur- obsadę osobową, dokumentację dyżuru oraz pomieszczenie wraz z dostępem do środków łączności, uruchamiany całodobowo w związku z wprowadzeniem wyższych stanów gotowości obronnej państwa;
2) punkt kontaktowy- wyznaczoną osobę oraz służbę dyżurną funkcjonującą całodobowo z dostępem do środków łączność, która umożliwi Staroście Włocławskiemu wzajemne komunikowanie się w ramach stałego dyżuru Wojewody z kadrą kierowniczą jednostek organizacyjnych powiatu w czasie służbowym i poza służbowym;
3) plan reagowania obronnego- ustalenie czynności dotyczących przygotowania i działania organów administracji rządowej i organów samorządu terytorialnego w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny ujętych w formie zestawów zadań operacyjnych, a także ustalenie sił i środków niezbędnych do ich wykonania;
4) wyższe stany gotowości obronnej państw- stan gotowości obronnej państwa czasu kryzysu, gdy wprowadza się w razie zaistnienia zewnętrznego zagrożenia państwa wymagającego uruchomienia wybranych elementów systemu obronnego lub realizacji zadań ustalonych dla tego stanu oraz stan gotowości obronnej państwa czasu wojny, gdy wprowadza się w celu odparcia bezpośredniej zbrojnej napaści na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub gdy z umów międzynarodowych wynika zobowiązanie do wspólnej obrony przeciwko agresji;
5) starosta- Starostę Włocławskiego;
6) starostwo- Starostwo Powiatowe we Włocławku;
7) powiat- Powiat Włocławski.
§ 3. W starostwie tworzy się punkt kontaktowy oraz stały dyżur.
§ 4.1. Punkt kontaktowy w starostwie funkcjonuje w następujący sposób:
1) w godzinach urzędowania starostwa - pracownik Referatu Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych zatrudniony w wydziale właściwym w sprawach organizacji;
2) po godzinach urzędowania starostwa- przedstawiciele Komendy Miejskiej PSP, których miejscem pracy jest Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego znajdujące się w budynku Komendy Miejskiej PSP we Włocławku ul. Rolna 1.
2. Punkt kontaktowy funkcjonuje w systemie całodobowym.
3. Z chwilą uruchomienia stałego dyżuru działanie punktu kontaktowego ulega zawieszeniu.
4. Zasady organizacji i wyposażenia punktu kontaktowego, określa załącznik nr 1 do zarządzenia.
§ 5.1 Stały dyżur organizuje się na potrzeby przekazywania decyzji starosty.
2. Miejscem pracy stałego dyżuru utworzonego w starostwie jest budynek administracyjny starostwa znajdujący się we Włocławku przy ul. Cyganka 28.
3. Zasady organizacji i działania stałego dyżuru określa instrukcja stanowiąca załącznik nr 2 do zarządzenia.
4. Powołanie obsady stałego dyżuru nastąpi odrębnym zarządzeniem.
§ 6.1. Stałe dyżury tworzy się także w poniżej wymienionych jednostkach organizacyjnych powiatu:
1) Dom Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach;
2) Dom Pomocy Społecznej w Kowalu;
3) Dom Pomocy Społecznej w Rzeżewie;
4) Dom Pomocy Społecznej w Kurowie;
5) Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych we Włocławku;
6) Liceum Ogólnokształcące w Kowalu;
7) Zespół Szkół w Izbicy Kujawskiej;
8) Zespół Szkół w Lubrańcu;
9) Zespół Szkół i RCKU w Starym Brześciu;
10) Zespół Szkół w Chodczu;
11)Zespół Szkół w Kowalu;
12)Zespół Szkół w Lubrańcu- Marysinie;
13)Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku,
14) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włocławku.
2. Zasady organizacji i działania stałych dyżurów opracują dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu, o których mowa w ust. 1, z zachowaniem zasad wynikających z instrukcji, o której mowa w § 5 ust. 3.
3. Zasady organizacji i działania stałych dyżurów, o których mowa w ust. 2, podlegają uzgodnieniu w terminie do 31 grudnia 2005r. z naczelnikiem wydziału właściwego w sprawach organizacji, dokumentacja ta powinna podlegać ochronie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
4. Dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu, o których mowa w ust.1, w drodze zarządzenia powołają obsady stałego dyżuru.
§ 7. Osoby pełniące stały dyżur w starostwie lub jednostce organizacyjnej powiatu powinny posiadać odpowiednie poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych stanowiących tajemnicę służbową lub państwową wydane na podstawie ustawy z dnia 22 stycznia 1999r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. Nr 11, poz. 95 z późn. zm.).
§ 8. Dyrektorów jednostek organizacyjnych powiatu, organizujących stały dyżur zobowiązuje się do:
1) wyznaczenia osób odpowiedzialnych za organizację i funkcjonowania stałych dyżurów określenia zasad ich pełnienia, zabezpieczenia dyżurów w niezbędne środki łączności, dokumenty oraz środki transportowe;
2) przeszkolenia osób wyznaczonych do pełnienia stałych dyżurów;
3) utrzymywania stałej łączności ze stałym dyżurem i punktem kontaktowym starostwa.
§ 9.1. Organizację stałych dyżurów, według zasad określonych w niniejszym zarządzeniu należy utrzymywać w stałej aktualności i gotowości do pełnego rozwinięcia i podjęcia działań.
2. Odpowiedzialność za realizację zadań, o których mowa w ust. 1, spoczywa na Referacie Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych starostwa i dyrektorach jednostek organizacyjnych powiatu, o których mowa w § 6 ust. 1.
§ 10.1. Wykonanie zarządzenia, z zastrzeżeniem ust.2, powierza się naczelnikowi wydziału właściwego w sprawach organizacji, którego zobowiązuje do:
1) organizacji i nadzoru nad funkcjonowaniem punktu kontaktowego oraz stałego dyżuru w starostwie;
2) nadzoru nad funkcjonowaniem i przygotowaniem do rozwinięcia stałych dyżurów w jednostkach organizacyjnych powiatu.
2. Wykonanie zarządzenia, w części dotyczącej postanowień § 6 ust. 2-4 i § 8 powierza się dyrektorom jednostek organizacyjnych powiatu, o których mowa w § 6 ust. 1.
§ 11. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Aby zapoznać się z załącznikiem nr 1 należy kliknąć
tutaj (24kB)
Aby zapoznać się z załącznikiem nr 2 należy kliknąć
tutaj1 (312kB)
Wytworzył: Starosta Włocławski (17 listopada 2005)
Opublikował: Bogdan Nowicki (22 listopada 2005, 14:48:24)
Ostatnia zmiana: Bogdan Nowicki (22 listopada 2005, 15:05:26)
Zmieniono: poprawiono tekst
rejestr zmian tej informacji »
Liczba odsłon: 2028