Strona główna > JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE - BIP > Szkoły i Zespoły Szkół > Zespół Szkół w Izbicy Kuj. - BIP > Aktualności > Aktualności z życia szkoły
Zamówienia publiczne | Informacje ogólne o szkole | Pracownicy szkoły
Akty prawne szkoły | Aktualności | Ogłoszenia | Sprawozdania finansowe
Akty prawne szkoły | Aktualności | Ogłoszenia | Sprawozdania finansowe
Aktualności z życia szkoły
Z życia szkołyIII Szkolny marsz kondycyjny
W dniach 15-16 września 2012 młodzież z klas Ia i IIa o profilu politechniczno-obronnym uczestniczyła w III marszu kondycyjnym wokół Jeziora Długie. Marsz rozpoczęliśmy zbiórką przed szkołą w sobotę, aby o godzinie 9.00 wyruszyć w drogę.
Pierwszy etap wyprawy prowadził wzdłuż ścieżki rowerowej do wsi Długie, gdzie zrobiliśmy postój przy pomniku Matki Chopina – Tekli Justyny z Krzyżanowskich. Po ok. 5 minutach dotarliśmy do jeziora, gdzie uczennice odczytały przygotowane wcześniej referaty o historii Kujaw, a szczególnie okolicy, w której się znajdowaliśmy. Był to bardzo pouczający krótki przystanek, gdyż musieliśmy wyruszyć dalej w kierunku pola namiotowego.
Po dotarciu na miejsce podzieliliśmy się na 3 grupy, z której każda miała przydzielone odrębne zadania porządkowe. Wesoło spędziliśmy kilka godzin nad brzegiem jeziora podczas zawodów sportowych i przy ognisku. Tradycyjnie już wszyscy uczestnicy wpisali się na pamiątkowym hełmie, który jako „puchar” przechodni otrzymała zwycięska drużyna we wszystkich konkurencjach sportowych ( przeciąganie liny, podbijanie piłki, rzuty do kosza ). Niestety wkrótce trzeba było wyruszyć w dalszą drogę.
Ostatni odcinek był najdłuższy, ale ładna pogoda nie pozwalała dać się we znaki zmęczeniu. Późnym popołudniem dotarliśmy do celu, miejsca noclegu – Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Brdowie. Okazało się, że mamy niezłą kondycję, ponieważ po kolacji miały miejsce międzyklasowe rozgrywki w piłkę siatkową. Z wynikami różnie to było, szala zwycięstwa przechylała się to w stronę Ia, to IIa i ostatecznie trudno mówić o przegranych.
Następnego dnia wczesnym rankiem, tuż po śniadaniu o godzinie 8.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Opuszczając Brdów, udaliśmy się w kierunku wsi Psary. Tym razem trasa prowadziła nad samym brzegiem jeziora. Przepiękna okolica, widok z góry na skąpane w słońcu jezioro sprawiły, że niechętnie wracaliśmy. Po krótkim przystanku we wsi Gaj przy grobowcu megalitycznym pokonaliśmy ostatni odcinek marszu.
Mimo bolących nóg, niewyspania postanowiliśmy, że na pewno nie był to ostatni marsz kondycyjny…
III Powiatowy Konkurs Chopinowski „Fryderyk Chopin na Kujawach"
Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej organizuje w dniu 5 października 2012 roku III Powiatowy Konkurs Chopinowski „Fryderyk Chopin na Kujawach” przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Serdeczne zapraszamy!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w naszej szkole odbyło się 3 września. Po Mszy św. w kościele parafialnym, uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej. Inauguracji nowego roku szkolnego dokonała Pani Dyrektor Alicja Sadowska, witając przybyłych gości, nauczycieli i uczniów. Szczególnie ciepłe słowa powitania popłynęły w stronę uczniów klas pierwszych oraz nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole – p. A. Pakulskiej i ks. W. Pawłowskiego.
Pani Dyrektor poinformowała o zmianach, jakie czekają nas w nowym roku szkolnym, przypomniała także o obowiązującym nadal stroju szkolnym. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012
29 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół im. J. Kasprowicza odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012 z udziałem uczniów, nauczycieli, przedstawicieli rodziców oraz zaproszonych gości. Było ono okazją do przypomnienia o sukcesach uczniów, wręczenia świadectw z wyróżnieniem, nagród i dyplomów za wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia.
Szczególne gratulacje z rąk p. Dyrektor Alicji Sadowskiej otrzymały uczennice, które w minionym roku szkolnym uzyskały najwyższe wyniki w nauce: Justyna Czupryniak (IIb), Anna Budka (IIb) oraz Emilia Matusiak (Ib). Justyna dodatkowo będzie otrzymywać stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia w zakresie konkursów przedmiotowych.
Nagrody dla uczniów naszej szkoły przygotowali także goście specjalni obecni na uroczystości. Przewodniczący Rady Powiatu Włocławskiego p. Stanisław Budzyński wręczył nagrody i dyplomy z podziękowaniem za działalność artystyczną dla Weroniki Baldys, Mateusza Pogorzelskiego, Mateusza Drubkowskiego, Alexa Raczkowskiego oraz Rafała Rosiaka. Z kolei ks. Kazimierz Poręba, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Izbicy Kuj. nagrodził członków Szkolnego Koła „Caritas” za aktywną działalność w wolontariacie. Ks. Poręba podkreślił, iż w ciągu długiej historii DPS w Izbicy Kuj. w tym roku młodzież po raz pierwszy zaangażowała się tak bardzo w pomoc jego niepełnosprawnym podopiecznym.
Zakończenie roku szkolnego to także czas pożegnań. W tym roku żegnaliśmy ks. Grzegorza Radziejewskiego, który odchodzi z naszej parafii. Ze strony Grona Pedagogicznego i uczniów padło pod adresem księdza wiele ciepłych słów podziękowania. Ponadto chór szkolny, który ksiądz Grzegorz prowadził w naszej szkole, przygotował dla niego specjalne muzyczne pożegnanie piosenką „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” Marka Grechuty. Życzymy Księdzu dalszej owocnej współpracy z młodzieżą, tak jak miało to miejsce w naszej szkole!
Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół NO WAY (w składzie: Mateusz i Szymon Pogorzelscy, Alex Raczkowski oraz Rafał Rosiak), który oprócz coverów znanych piosenek zagrał też własne utwory. Chłopcy sami komponują muzykę, autorką tekstów jest Patrycja Pietrzak, nasza ubiegłoroczna absolwentka. W ostatnim czasie zespół koncertował m.in. Włocławku. Po tym co prezentują na kolejnych uroczystościach szkolnych jesteśmy pewni, że z miesiąca na miesiąc będzie o nich coraz głośniej.
Kolejny rok szkolny dobiegł końca, życzymy wszystkim udanych wakacji, podczas których nabierzecie dużo chęci do nauki i pracy w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia 3 września!
Wizyta młodzieży z Uberlingen
Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej spotkali się już po raz czternasty z młodzieżą ze Szkoły Realnej z Niemiec znad przepięknego Jeziora Bodeńskiego. Było to możliwe dzięki wieloletniej, owocnej współpracy dyrektorów obu szkół p. Alicji Sadowskiej i p. Karla Heppa. Spotkanie rozpoczęło się w radosnej atmosferze 17.05.2012 na lotnisku w Krakowie-Balice, a zakończyło ze łzami smutku 24.05.2012 na lotnisku w Poznaniu. Pod opieką p. Janusza Nadolnego i p. Magdaleny Sadowskiej oraz p. Coranny Hillebrand i p. Wolfganga Meinecke rozpoczęła się przygoda na południu Polski. Pierwszego dnia młodzież zwiedzała dawną stolicę Polski – Kraków, tj. Wawel, Planty, Stare Miasto, Kościół Mariacki. Następnie udali się do Zakopanego, gdzie najpierw podziwiali panoramę miasta ze szczytu Gubałówki, następnego dnia maszerowali 18 km nad Morskie Oko. Trud wędrówki wynagrodziły malownicze widoki nad jeziorem oraz szalona zabawa w śniegu. Ciężko było opuszczać podnóże Rysów. Jednak niedzielna wyprawa Doliną Strążyską do wodospadu tuż pod Giewontem przywróciła radosną atmosferę w grupie. Około południa pożegnaliśmy nasze piękne Tatry, które zachwyciły bezgranicznie swym urokiem zarówno młodzież jak i opiekunów. Po długiej lecz przyjemnej podróży autokarowej grupa dotarła do Izbicy Kujawskiej, gdzie oczekiwali już rodzice .
Następnego dnia integracja odbyła się przed południem w szkole podczas zajęć lekcyjnych, a po południu dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Koło w Gaju w Szkółce Leśnej w Kiejszach. Polscy uczniowie wystawili sztukę pt. „Czerwony Kapturek” w języku niemieckim, zorganizowali gry i zabawy w lesie oraz śpiewali piosenki przy akompaniamencie gitary zajadając kiełbaski przy ognisku.
Kolejny dzień, tzw. „dzień rodzinny” organizowany był przez rodziców polskich uczniów. Miało miejsce także spotkanie w Starostwie Powiatowym we Włocławku oraz wycieczka do miasta Kopernika – Torunia. W czwartek rano nadszedł trudny czas rozstania, ale tylko na rok…
Spotkanie polsko-niemieckiej młodzieży to nie tylko dobra zabawa. Jest to także praktyczna nauka o tym, że dzięki przyjaźni i serdeczności można pokonać wszelkie bariery, przestać żyć przeszłością i niszczyć wszelkie uprzedzenia.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych
Dnia 27 kwietnia 2012 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich liceum ogólnokształcącego i klasy drugiej liceum uzupełniającego. Na uroczystość zaproszono naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego we Włocławku Pana Piotra Zbonikowskiego, miejscowego dziekana dr hab. Leonarda Fica oraz przedstawicieli następujących szkół: Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej, prorektora doktora Marka Stefańskiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku, Panią kanclerz mgr Teresę Bieniek, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Panią Emilię Zalewską, przewodniczącą Rady Rodziców Panią Annę Jakszewską, wiceprzewodniczącego Rady Rodziców Pana Dariusza Baldysa.
Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i dyplomy uznania. Dla najlepszych sportowców ufundowano puchary. Ponadto przedstawiciele szkół wyższych przekazali cenne upominki dla trojga uczniów z najwyższą średnią.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna , którą przygotowały Panie Mirosława Sieradzka i Anna Sołtysińska. Scenariusz będący dziełem uczennicy z kl. II b, Joanny Olejnickiej rozbawił publiczność do łez.
Cytowane często podczas uroczystości słowa piosenki z pewnością zapadną głęboko w pamięć:
Tak niedawno żeśmy się spotkali
A już pożegnania nadszedł czas
Tyle żeśmy z sobą przeżywali
Dziś wspomnienie tylko łączy nas
Wielkanocne zwyczaje i tradycje”
1 kwietnia 2012 r. w Starostwie Powiatowym we Włocławku młodzież naszej szkoły pod kierunkiem ks. Grzegorza Radziejewskiego zaprezentowała inscenizację słowno-muzyczną pt. „Wielkanocne zwyczaje i tradycje”. Wielkanoc w Polsce, jak i we wszystkich krajach o korzeniach chrześcijańskich, jest największym, najbardziej uroczystym i radosnym świętem, upamiętniającym pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Powszechnie uznaje się święta związane z obchodami Wielkiej Nocy za typowo polskie, chociaż ich rodowód jest bardzo odległy. Uczniowie postanowili wyjaśnić tradycję i symbolikę świąt wielkanocnych, bo przecież nie wyobrażamy sobie świąt bez baranka na stole, malowania pisanek czy święcenia pokarmów. Całej tej ceremonii towarzyszą także życzenia zdrowia, radości, powodzenia i szczęścia.
Życzymy wszystkim, aby święta wielkanocne przyniosły radość i wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i powoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Inscenizacja pt. „Zaniósł na krzyż nasze grzechy”.
26 marca 2012 roku, w pierwszym dniu rekolekcji wielkopostnych, młodzież naszej szkoły należąca do kółka teatralnego zaprezentowała inscenizację pt. „Zaniósł na krzyż nasze grzechy”. Uczniowie wcielili się w role: nałogowego palacza (Alex Raczkowski), niesfornego ucznia (Szymon Jaszczak), złodzieja (Mateusz Pogorzelski), imprezowiczki (Kamila Stasieńko), agresora (Mateusz Drubkowski), siostry skłóconej z bratem (Weronika Baldys) i pokazali kilka scenek odzwierciedlających różne sytuacje z życia młodego człowieka. Nałogi, oszustwo, kłamstwo, kradzież, kłótnie, złość, przekleństwa, egoizm, brak miłości to przeszkody, które przesłaniają często piękno świata, zamazują obraz prawdziwego człowieczeństwa, stają na drodze do szczęścia. Aktorzy pokazali, że pokonanie tych przeszkód jest możliwe, wystarczy tylko chcieć.
Podczas rozmowy z rekolekcjonistą, księdzem profesorem, doktorem habilitowanym Ireneuszem Werbińskim, Rafał Rosiak wcielający się w rolę Jezusa, powiedział, że głęboko przeżył to przedstawienie i uzmysłowił, jak wiele zła jest wokół nas, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę.
Do refleksji nad naszym codziennym zachowaniem skłaniały także słowa odczytane przez narratorów: Magdę Kołodziejską, Natalię Kwieciszewską, Magdę Bandyszewską, Konrada Winieckiego oraz pieśni w wykonaniu scholi młodzieżowej.
Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców
Nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Frankowski zorganizował 23 marca 2012 r. Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Zespołu Szkół
w Izbicy Kujawskiej. Był to VIII turniej chłopców a VI dziewcząt. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z : Kowala , Lubrańca , Brześcia Kujawskiego, Chodcza , Chocenia, Marysina i Izbicy Kuj.
W zawodach wzięło udział 26 zawodników / 7 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców /
Mecze grupowe w systemie każdy z każdym po zaciętych rozgrywkach dały następujące rezultaty:
DZIEWCZYNY
I miejsce – Zespół Szkół w Marysinie
II miejsce – LO w Choceniu
III miejsce – Zespół Szkół w Chodczu
CHŁOPCY
I miejsce – LO w Choceniu
II miejsce – Zespół Szkół w Chodczu
III miejsce – Zespół Szkół w Izbicy Kuj / Skoczylas Marcin, Idczak Jakub /
Promowanie szkoły
W ramach promowania szkoły w środowisku nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Frankowski zorganizował 29 marca 2012 r. II Turniej Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Zespołu Szkół. Do turnieju przystąpiły drużyny ze szkół gimnazjalnych : Boniewa, Błenny i Izbicy Kujawskiej. Zawodom towarzyszyła miła atmosfera i zasada „fair play”.
Drużyny poszczególnych szkół zajęły następujące miejsca:
I miejsce – Gimnajum w Boniewie
II miejsce – Gimnajum w Izbicy Kujawskiej
III miejsce – Gimnajum w Błennie
LINGUA DRAMA Języki na scenę
Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami…
W niewielkiej miejscowości położonej na siedmiu wzgórzach ( Izbica Kujawska ) była sobie szkoła ( Liceum Ogólnokształcące ), w której uczyła się grupka młodzieży o wybitnych zdolnościach teatralnych z klasy IIb. Pewnego dnia Dyrekcja Zespołu Szkół przekazała Pani od niemieckiego ( Magdalena Sadowska ) list z PWSZ w Koninie, w którym zaproszono młodzież do udziału w I Festiwalu Teatralnym Spektakli w Języku Angielskim i Niemieckim „LINGUA DRAMA Języki na scenę!”.
Poprosiła wówczas dziewczynkę o pięknych rudych włoskach o zagranie głównej roli w przedstawieniu pt.”Rotkäppchen” [„Czerwony kapturek”]. Dziewczynka ( Joanna Olejnicka) włożyła na siebie czerwoną pelerynkę, zabrała koszyczek z jedzeniem i lekami, który otrzymała od swojej scenicznej mamy ( Katarzyny Mostowskiej ) i wyruszyła w drogę do swojej chorej babci ( Weroniki Baldys ). Droga była długa, niebezpieczna i prowadziła przez las i… wiele prób przedstawienia. Największym zagrożeniem dla dziewczynki był grasujący po okolicy groźny wilk ( Juliusz Pastucha ), który podstępem zagroził życiu babci i wnuczki. Z opresji uratował je dzielny myśliwy ( Kamila Stasieńko ), który/a unicestwił/a wilka. Nad prawidłowym przebiegiem całej akcji czuwał narrator ( Katarzyna Woźniak ), która precyzyjnie kierowała dobro ku zwycięstwu nad złem.
Morał: Młodzież dzięki swym wybitnym zdolnościom teatralnym i językowym zdobyła 13.03.2012 nagrodę główną Grand Prix oraz II nagrodę publiczności za przedstawienie bajki Braci Grimm pt.: „Czerwony kapturek” w języku niemieckim.
Spotkanie z przedstawicielem KRUS-u
Dnia 19.03.2012 r. odbyło się spotkanie przedstawiciela KRUS-u z oddziału we Włocławku z uczniami szkoły zawodowej klasy III, IIa i IIb w celu przekazania informacji o zasadach ubezpieczeń w rolnictwie oraz sposobach zapobiegania wypadkom w pracach polowych i obejściach oraz obsłudze zwierząt.
W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na interesujące ich tematy, poznali procedury postępowania w czasie wypadków, obejrzeli prezentacje dotyczącą zasad ruchu drogowego oraz prewencji wypadków w rolnictwie.
Uczniowie otrzymali również materiały informacyjne w postaci broszur.
Uchwała Rady Powiatu Włocławskiego z dnia 27 lutego 2012r
Uchwała Rady Powiatu Włocławskiego z dnia 27 lutego 2012r. w sprawie przekształcenia Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej.
Na Podstawie art. 59 ust. 1 i 6 ustawy z dnia 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) uchwala sie co następuje:
§ 1. Z dniem 31 sierpnia 2012 roku zamierza się przekształcić Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące, wchodzące w skład Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej w LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH
§ 2. Uczniowie Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcące o którym mowa w §1, którzy nie ukończyli klasy pierwszej, mogą kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych, wchodzącym w skład Zespołu Szkól im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej.
§ 3. O zamiarze przekształcenia zawiadamia się uczniów dotychczasowego Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego oraz Kujawsko- Pomorskie Kuratorium Oświaty terminie co najmniej na 6 miesięcy przed terminem przekształcenia szkoły.
§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu we Włocławku.
§ 5. Uchwala wchodzi w życie z dniem 27 lutego 2012 roku
Studniówka 2012
Tegoroczny bal Studniówkowy odbył sie 4 lutego 2012r. w restauracji "Kolorowa" w Izbicy Kujawskiej. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy IIIa i IIIb oraz nauczyciele i organizujący zabawę rodzice.
O godzinie 19.00 przedstawiciele klas trzecich uroczyście powitali zaproszonych gości. Bal Oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Alicja Sadowska, życząc zgromadzonym udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń.
Jak nakazuje tradycja bal rozpoczął sie polonezem w wykonaniu uczniów.
W milej atmosferze przy akompaniamencie zespołu "Flesz" bawiono się do godz. 5.00 .
„King On the Stage”.
W dniu 10 stycznia 2012r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie odbył się I Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Ponadgimnazjalnych „King On the Stage”.
Naszą szkołę reprezentował zespół muzyczny „No Way” w składzie:
Mateusz Pogorzelski- gitara i wokal
Szymon Pogorzelski – perkusja
Rafał Rosiak – gitara
Alex Raczkowski – gitara basowa.
Do konkursowych zmagań stanęło 13 zespołów i wykonawców indywidualnych.
Zespół „No Way” z naszej szkoły zaprezentował utwór pt: „Ewolucja głupoty. Za jego wykonanie otrzymał III wyróżnienie.
Wigilia 2011
22 grudnia odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie wigilijne, na które jak co roku zaproszeni zostali również seniorzy społeczności izbickiej. Uczniowie, nauczyciele, oraz przybyli goście mieli okazję podziwiać przedstawienie jasełkowe przygotowane przez młodzież licealną oraz wysłuchać kolęd w wykonaniu chóru szkolnego prowadzonego przez ks. Grzegorza Radziejewskiego.
Po apelu, w uroczystym świątecznym nastroju, odbyły się wigilie klasowe oraz wigilia dla seniorów. Był to czas aby przy dźwiękach kolęd oraz pięknie udekorowanych stołach, przekazać sobie ciepłe słowa i życzenia.
W nagrodę do Brukseli
W Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Izbicy Kuj. od 2001 roku działa Szkolny Klub Europejski. Zadaniem, jakie stawia sobie za cel jest przybliżenie uczniom problematyki związanej ze zjednoczoną Europą, kształtowanie w nich świadomości europejskiej oraz rozbudzanie ich zainteresowań. Popularyzowanie idei europejskich odbywa się poprzez zajęcia dodatkowe, w tym wykłady gościnne specjalistów z Regionalnego Centrum Integracji Europejskiej w Toruniu, konkursy szkolne oraz udział uczniów w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży ze Szkołą Realną w Uberlingen nad Jeziorem Bodeńskim na południu Niemiec.
Działalność naszego klubu przynosi wymierne efekty, gdyż nasi uczniowie corocznie chętnie biorą udział w proponowanych im formach aktywności oraz regularnie odnoszą sukcesy w konkursach tematycznych dotyczących UE.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły dotychczas brali udział w trzech konkursach na szczeblu wojewódzkim, odnosząc sukcesy w każdym z nich. Były to:
1. Kujawsko - Pomorski Konkurs Wiedzy o Prezydencji Polski w UE organizowany przez RCIE w Toruniu:
· II miejsce - Juliusz Pastucha, uczeń klasy II b,
2. Kujawsko - Pomorski Internetowy Konkurs Wiedzy o UE organizowany przez RCIE w Toruniu:
· I miejsce - Justyna Czupryniak, klasa II b.
· III miejsce – Juliusz Pastucha , klasa II b
3. Kujawsko-Pomorski Konkurs „Europa Regionów” pod patronatem Tadeusza Zwiefki
· Juliusz Pastucha – wyróżnienie i wyjazd do Brukseli w ramach nagrody
· Justyna Czupryniak – tytuł finalisty.
4. „Poliglota w Liceum” – 4 uczniów naszego LO awansowało do etapu wojewódzkiego.
W roku szkolnym 2010/2011 uczennice naszej szkoły Katarzyna Kostecka, Monika Proszowska i Agata Baszewska zdeklasowały innych uczestników i zajęły trzy pierwsze miejsca w konkursie wiedzy o UE organizowanym przez WSHE we Włocławku.
Z kolei w roku szkolnym 2009/2010 dwoje uczniów naszego LO, Monika Proszowska i Grzegorz Andrzejewski, awansowało do etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o UE, w którym Monika zajęła 11 miejsce.
Konkurs "Życie i twórczość Jana Kasprowicza"
W dniu 16 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza odbyła się druga edycja konkursu „Życie i twórczość Jana Kasprowicza” organizowanego przez Starostwo Powiatowe we Włocławku i Zespole Szkół im. J. Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do udziału w konkursie zgłosiły się szkoły ponadgimnazjalne z powiatu włocławskiego.
Uczestników oceniało jury w składzie: dr Lucyna Matuszak z PWSZ we Włocławku, mgr Łucja Parecka oraz mgr Krystyna Wojciechowska. Konkurs składał się z dwóch etapów. W części pierwszej uczniowie pisali test z wiedzy. Suma punktów trzech reprezentantów szkoły stanowiła o wygranej. W części drugiej uczniowie recytowali wybrane teksty Jana Kasprowicza.
Członkowie Komisji Konkursowej, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny wyłonili zwycięzców w dwóch kategoriach.
W pierwszej grupowo zwyciężył Zespól Szkół im. Jana Kasprowicza z Izbicy Kujawskiej. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół im. Władysława Reymonta z Chodcza. Trzecią nagrodę zdobyło Liceum Ogólnokształcące im Królowej Jadwigi w Kowalu.
W recytacji pierwszą nagrodę zdobyła Dominika Danielewicz z Zespół Szkół i. Władysława Reymonta w Chodczu. Drugie miejsce zajęła Klaudia Święcicka z Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu. Trzecią nagrodę otrzymała Ewelina Stanisławska z Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Dodatkowo wyróżnienie ufundowane przez PWSZ we Włocławku otrzymała Justyna Maćczak z ZS im. Władysława Reymonta w Chodczu. Nagrodę wręczyła pani dr Lucyna Matuszak z PWSZ we Włocławku.
Nagrody oraz dyplomy wręczyli Starosta Powiatu Włocławskiego Kazimierz Kaca, Przewodniczący Rady Powiatu Włocławskiego Stanisław Budzyński, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Jacek Piotr Zbonikowski oraz Radni Powiatu Włocławskiego, Marek Jaskulski, Bogdan Sadowski i Karol Matusiak.
Konkurs przygotowały: polonistki z ZS im. Jana Kasprowicza, Lidia Czernielewska, Mirosława Sieradzka i Anna Sołtysińska.
W trakcie imprezy, zaproszeni goście, uczestnicy oraz uczniowie mogli podziwiać występ Szkolnego Koła Teatralnego pod kierunkiem pani Mirosławy Sieradzkiej.
Wszystkim przybyłym oraz jury dziękujemy za przybycie i współpracę. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom życzymy powodzenia w następnej, trzeciej edycji konkursu.
Cenny dar Ministerstwa Obrony Narodowej
Departament Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej nieodpłatnie przekazał dla Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej mienie ruchome zawierające 14 356 woluminów książkowych o wartości 80 098,89 zł oraz 432 materiały audiowizualne o wartości 12 124,08 zł .
Przekazane materiały obejmują tematykę dotyczącą obronności , historii, geografii , literatury , biologii , sztuki , fizyki , chemii i inne.
Dzięki niezwykle cennemu darowi zarówno uczniowie Liceum Ogólnokształcącego , jak i Zasadniczej Szkoły Zawodowej , będą mogli poszerzać swoja wiedzę oraz zdobywać nowe umiejętności .
Uczniowie klas o profilu bezpieczeństwo i obronność , prowadzonych w Zespole Szkół od 3 lat lepiej poznają tematykę wojskowo-obronną. Dotychczasowa nauka oraz współpraca z II Bazą Materiałowo – Techniczną w Kutnie , Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną we Włocławku , Elitarnym Studium Służb Ochrony Delta we Włocławku pozwala uczniom doskonalić się , zdobywać wiedzę i odnosić sukcesy np. II miejsce grupowe i indywidualne w Powiatowym Turnieju Strzeleckim w Radziejowie w listopadzie 2011r .
II Powiatowy Konkurs "Fryderyk Chopin na Kujawach"
7 października 2011 roku już po raz drugi w murach naszej szkoły odbył się Powiatowy Konkurs Chopinowski „Fryderyk Chopin na Kujawach”.
W tym roku gościliśmy w Zespole Szkół 30 uczniów z opiekunami, z 10 placówek ( 5 szkół gimnazjalnych i 5 ponadgimnazjalnych) oraz przedstawicieli Starostwa Powiatowego we Włocławku w osobie Naczelnika Wydziału Rozwoju, Edukacji i Spraw Społecznych Pana Piotra Jacka Zbonikowskiego, a także radnych powiatu panów: Bogdana Sadowskiego, Marka Jaskólskiego i Karola Matusiaka .
Podobnie jak w roku ubiegłym konkurs podzielony był na dwie części: indywidualną oraz potyczki zespołowe. Uczniowie wykazali się nie tylko ogromną wiedzą merytoryczną dotyczącą biografii kompozytora, lecz także znajomością utworów.
Konkurs przygotowały: Anna Sołtysińska, Magdalena Sadowska i Mirosława Sieradzka.
Tegoroczne spotkanie uświetnił występ szkolnego koła teatralnego pod kierunkiem Pani Mirosławy Sieradzkiej. Młodzież zaprezentowała przedstawienie związane z postacią i twórczością Fryderyka Chopina.
Profesjonalne jury w składzie: Roman Jędrzejewski, Piotr Twardowski, Robert Kawka oceniało prace młodych sympatyków wielkiego kompozytora. Po bardzo wyrównanej walce indywidualnie zwyciężyli:
Szkoły gimnazjalne:
I miejsce: Daniel Szurgot – Brdów
II miejsce: Albert Górniak – Brdów
III miejsce: Bartosz Jankowski- Izbica Kuj.
Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce: Sylwia Siewierska – Izbica Kuj.
II miejsce: Joanna Olejnicka – Izbica Kuj.
III miejsce: Paulina Przybysz – Izbica Kuj.
Zespołowo najlepszą szkołą gimnazjalną okazało się Gimnazjum im. Augustyna Słubickiego z Izbicy Kujawskiej, a ponadgimnazjalną Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu.
Starostwo Powiatowe, którego przedstawicieli gościliśmy na konkursie, ufundowało nagrody dla zwycięzców. Radny powiatu Pan Bogdan Sadowski przekazał na ręce Pani Dyrektor Alicji Sadowskiej prezent dla szkoły w postaci pięknie wydanego albumu związanego z życiem i twórczością Fryderyka Chopina.
Po rozdaniu nagród Naczelnik Wydziału Rozwoju, Edukacji i Spraw Społecznych Pan Piotr Zbonikowski zaprosił wszystkich na konkurs za rok.
My natomiast zwycięzcom gratulujemy, a uczestnikom życzymy sukcesów w przyszłości.
Powiatowa Inauguracja roku szkolnego 2011/2012
Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2011/2012 odbyła się w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej 1 września o godz. 1000.
Gospodarzami uroczystości byli: Starosta Powiatu Włocławskiego Pan Kazimierz Kaca, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Stanisław Budzyński oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza Pani Alicja Sadowska. Wśród gości zaproszonych byli Dziekan Dekanatu Izbickiego Ks. dr hab. Leonard Fic, Naczelnik Wydziału Rozwoju Edukacji i Spraw Społecznych Pan Piotr Jacek Zbonikowski, Radny Powiatu Włocławskiego z G i M Izbica Kujawska. Pan Bogdan Sadowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Jakszewska oraz Rodzice uczniów.
Zespół Szkół jest największa szkołą powiatu włocławskiego pracując od 1945 roku. W skład Zespołu Szkół wchodzi Liceum Ogólnokształcące , Zasadnicza Szkoła Zawodowa i Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych.
W bieżącym roku szkolnym LO prowadzi nauczanie w klasach humanistyczno-językowej, aranżacji wnętrz i krajobrazu oraz bezpieczeństwa i obronności . W ZSZ w klasach wielozawodowych oferujemy naukę w 15 zawodach, a dla dorosłych w zaocznym liceum.
W szkole obowiązuje jednolity strój szkolny. Od 1997 Zespół Szkół współpracuje ze szkołą w Uberlingen położoną nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech.
Podczas inauguracji uczniowie, nauczyciele i rodzice odebrali życzenia radości, satysfakcji i zadowolenia z rąk gospodarz i zaproszonych gości
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011
W dniu 22 czerwca 2011 roku w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011. W uroczystości wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół, Grono Pedagogiczne, Przewodnicząca rady Rodziców pani Anna Jakszewska oraz przybyli na uroczystość rodzice.
W części oficjalnej pani dyrektor Alicja Sadowska wręczyła najlepszym uczniom naszej szkoły świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz dyplomy za szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas: IIb, Ia i Ib Liceum Ogólnokształcącego.
Szczególnie miłe i wzruszające dla wszystkich obecnych było pojawienie się na uroczystości dwojga niepełnosprawnych uczniów naszej szkoły, Pauliny Pietrzak uczennicy klasy IIb LO oraz Mateusza Wojciechowskiego, ucznia klasy IIa LO. Nauczyciele oraz uczniowie podjęli inicjatywę, aby uczniowie kwotę odpowiadającą cenie symbolicznej róży wręczonej pedagogom w podziękowaniu za wspólną pracę przeznaczyli dla Mateusza Wojciechowskiego, który, uległ wypadkowi, a obecnie gromadzi fundusze na zakup protezy i kosztowną rehabilitację.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym Paulina i Mateusz będą mogli jak najczęściej uczestniczyć w zajęciach oraz różnych uroczystościach w szkole i znajdą tu prawdziwych przyjaciół.
Czy 13 zawsze symbolizuje pecha ?
Walcząc z tym przesądem rozpoczęliśmy 13 rok współpracy z niemiecką Szkołą Realną z Überlingen nad Jeziorem Bodeńskim na południu Niemiec. Wyjazd 16 naszych uczniów wraz z opiekunami p. Januszem Nadolnym, p. Magdaleną Sadowską miał miejsce 28.05.2011r. Podekscytowani daleką podróżą oraz perspektywą nawiązania nowych znajomości po wielogodzinnej jeździe autobusem dotarliśmy do celu naszej wyprawy, tzn. przed gmach szkoły w samym centrum miasteczka. Mimo późnej pory ( ok. 22.00 ) przed szkołą oczekiwali nas uczniowie niemieccy wraz z rodzicami oraz Dyrektor Karl Hepp. Po miłym powitaniu rozjechaliśmy się do nowych ( na czas jednego tygodnia ) domów.
Niedziela była tzw. dniem rodzinnym, który planowano indywidualnie. Młodzież poznawała okolicę Szwabii zarówno z okien samochodów podczas wycieczek po okolicy, jak i jeżdżąc na rowerach oraz żeglując po jeziorze. Następnego dnia spotkanie rozpoczęliśmy od zabawy w mieście, dzięki której uczniowie poznawali urocze zakątki oraz historię Überlingen. Po południu pojechaliśmy na górę małp, aby wziąć udział w „lekcji ekologii” o skazanym na wyginięcie gatunku małp z północnej Afryki. Była to również okazja do sfotografowania się ze zwierzątkami na odległość wyciągniętej dłoni z popcornem.
Kolejny dzień ( wtorek ) był wyprawą do oddalonego o ok. 100km miasta Ulm, gdzie mimo lęku wysokości wdrapaliśmy się na najwyższą wieżę kościelną świata – 161,53m. Stworzyło to niepowtarzalną okazję do wykonania zdjęć z „lotu ptaka” miasta nad Dunajem. Następnie zwiedzaliśmy muzeum sztuki współczesnej z wystawą obrazów autorstwa Roberta Longa. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy przepięknym niebieskim źródle w Blaubeuren.
W środę uczniowie i opiekunowie mieli okazję do dłuższej „integracji autokarowej” podczas wycieczki do zamku Neuschwanstein w Bawarii oddalonym od Überlingen o ok. 150km. Alpy, wspaniałe zamki, malownicze potoczki w dolinach stwarzały bajkową atmosferę, dzięki czemu o nudzie podczas jazdy nie było mowy.
Kolejnego dnia ponownie mieliśmy okazję do lepszego poznania obyczajów okolic Szwabii związanych z obchodzeniem Dnia Ojca. Dzień spędzany przez młodzież w rodzinach niemieckich obfitował w liczne wyprawy po okolicy, na baseny termalne, wyspę kwiatów Mainau.
Pełni wrażeń, ze łzami w oczach pożegnaliśmy się 03.06.2011 wczesnym rankiem przed drzwiami szkoły w Überlingen, aby wyruszyć w długą podróż autokarem do Izbicy Kujawskiej. Przeżywając tak wspaniałe, niezapomniane chwile w gronie serdecznych nam osób trudno mówić o pechu związanym z 13...
Wykładowcy WSHE w naszej szkole
Nasza szkoła nawiązała współprace z Wyższa Szkoła Humanistyczno Ekonomiczną we Włocławku. W ramach porozumienia między szkołami w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza odbyły sie wykłady dla młodzieży.
Tematyka tych spotkań związana była z obronnością, dotyczyła także kontrowersyjnych zagadnień w nauce. Celem prelekcji było popularyzowanie wiedzy i nauki.
Wykładowcy WSHE starali się zachęcić uczniów do zgłębiania tajników wiedzy. Ich celem było przekonanie młodzieży, że zdobywanie wiedzy wcale nie musi być nudne. I nie było, gdyż w ramach spotkań, które odbyły się w maju i kwietniu uczniowie dowiedzieli się, jakie tajemnice kryje na przykład mózg człowieka. Wykład ten prowadził dr Robert Ślusarz.
W zakresie obronności młodzież miała okazję przekonać się, jak funkcjonuje układ militarny czy też, jakie są rodzaje klęsk żywiołowych. Przedmiotem wykładu stała sie też obecna sytuacja w Afganistanie i historia tego państwa.
Spotkanie to prowadzili gen. dr inż. Włodzimierz Zieliński i dr inż. Ryszard Chodynicki.
Prelekcje okazały się ciekawe i owocne. Wykładowcy WSHE we Włocławku pokazali, że poznawanie świata i ciekawostek o charakterze naukowym może być pasjonujące.
Wyjazd na strzelnicę do Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie
W dniach 01 i 08 marca 2011r. uczniowie klas: Ia, Ib, i IIa Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej wraz z opiekunami odbyli strzelanie szkolne nr 1 z kbks w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Przed wyjazdem w ramach zajęć programowych z przysposobienia obronnego, przygotowaliśmy się do wyjazdu, poznając budowę i przeznaczenie broni oraz ćwicząc postawę strzelecką. Każdy uczeń oddał 8 strzałów z broni sportowej Kbks. Największą ilość punktów uzyskały Justyna Bartosik, Weronika Baldys, Klaudia Modrzejewska z Ib oraz Patrycja Frontczak z klasy Ia. Z okazji Dnia Kobiet, które wtedy obchodziliśmy, zwyciężczyni otrzymała puhar od Dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie natomiast pozostali najlepsi strzelcy otrzymali nagrody i dyplomy wręczone przez panią Dyrektor Alicję Sadowską.
Wyjazd był bardzo udany i mamy nadzieję, że jeszcze się powtórzy.
Zajęcia w ramach programu "Moja Uniszkoła Zawodowa"
W okresie ferii zimowych w naszej szkole w ramach programu " Moja Uniszkoła Zawodowa" odbywały się zajęcia na kursie kroju i szycia oraz kursie kombajnisty.
Uczestniczki kursu kroju i szycia zdobywały umiejętności wykonywania podstawowych prac krawieckich: kroju i szycia spodni, bluzki damskiej, tworzenia szablonów, zdejmowania miary.
Na teoretycznym kursie kombajnisty chłopcy poznawali budowę i zasady działania kombajnu, typy kombajnu zbożowych.
Praktyczna kontynuacja zajęć odbędzie się w okresie wiosennym w ZSRCKU w Starym Brześciu.
Finansowane ze środków unijnych zajęcia pozalekcyjne i kursu w programie " Moja Uniszkoła Zawodowa" pozwalają wyrównywać braki edukacyjne a także rozwijać zainteresowania uczniów w zakresie innych umiejętności
Spotkanie z Rafałem Wojasińskim
W dniu 04.02.2010 roku w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej odbyło się III spotkanie autorskie z pisarzem Rafałem Wojasińskim, absolwentem naszej szkoły.Autorowi towarzyszył aktor Stanisław Jaskułka, który czytał jego utwory. Mielimy przyjemność usłyszeć między innymi fragmenty najnowszej książki pana Wojasińskiego "Jan Nowicki droga do domu", efekt rozmów ze znanym aktorem, którego korzenie również sięgają Kujaw. Na spotkanie przybyli licznie- znajomi, społeczność szkolna na czele z Panią Dyrektor. Spotkanie Prowadziła Pani Łucja Parecka, nauczycielka języka polskiego, odkrywczyni talentu pana Rafała Wojasińskiego.
Wytworzył: Alicja Sadowska (28 czerwca 2004)
Opublikował: Janusz Nadolny (28 czerwca 2004, 11:59:33)
Ostatnia zmiana: Janusz Nadolny (1 października 2012, 10:35:06)
Zmieniono: aktualizacja informacji
rejestr zmian tej informacji »
Liczba odsłon: 7627